Bahar Ayının Vazgeçilmezi: Trençkot!

trençkot trend tips of joy 2

Mart ayının gelmesiyle beraber güneş de iyiden iyiye yüzünü göstermeye başladı. Öyle ki; şu son birkaç gündür neredeyse yazı yaşıyoruz… Peki bahar aylarının gelmesiyle gardırobumuzda yapmamız gereken en büyük değişiklik nedir? Tabii ki trençkot modellerini dolabımıza eklemek!

Hem ilkbahar hem de sonbahar mevsimlerinin vazgeçilmez parçalarından biri olan trençkot, güncellenmiş modelleriyle gardıroplarımızı istila etmek için hazırlanıyor. Bir sıcak bir soğuk olan havalar için kaban ya da puf montlar biraz kalın gelebilir. Bunun için seçiminizi daima trençkot modellerinden yana kullanın. Peki yeni sezonda hangi trençkotların revaçta olacağını biliyor musunuz? Bilgilerinizi tazelemek için yazımı okumaya devam edin. Bir de yanınıza çay ya da kahve alın.Ohh mis! 🙂

1- Pvc Trençkot Modelleri

Yeni sezonda birçok tasarımcının defile ve podyumlarında pvc’den yapılan trençkotları görmüş olsak da bu akımın başlangıcı aslında Matrix filmine dayanıyor. Hatırlıyorsunuz değil mi? Trinity, Neo… O sırada rengimiz klasiklerden biri olan siyah olsa da şimdi artık canlı ve parlak renklerle karşımıza çıkacak. Uyarmadı demeyin… Dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız kırmızı bir tane edinmenizi öneririm. Mesela Burberry’nin klasikleşmiş ekose deseninden tasarlanmış bu trençkota BAYILDIM! Hemen tıklayın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

pvc trençkot trend tips of joy 1

 

2- Desenli Trençkot Modelleri

Sadelik benim hiç tarzım diyenler varsa onları buraya alalım. Zira desenli trençkot modellerini sokakta artık fazlasıyla göreceksiniz. Pötikare desenli, çizgili, leopar desenli… Zevkinize göre tercih yapmakta özgürsünüz! Aynı zamanda baskılı ve işlemeli trençkotlara da mağazalarda çok rastlayacaksınız. Dolayısı ile sokaklarda fark yaratmaya başlamanız an meselesi! İpekyol‘daki bu çiçek desenli trençkot bu havaların gözdesi olabilir.

desenli trençkot trend tips of joy 3

3- Renkli Trençkot Modelleri

Klasikleşmiş tabuları bir kenara koymak ve kendi modanızı yaratmak isteyenlerdenseniz, kesinlikle renkli bir model almalısınız. Kırmızı, mor ve askeri yeşil yönelmeniz gereken renkler! Özellikle yeşil rengi ile sokaklarda spot ışıklarını üzerinize çekeceksiniz. İster oversize olsun ister dar kesim… Her halükarda gideceğiniz yerlerde iz bırakacağınız kesin. Ben Mango‘daki bu yeşil trençkota bayıldım! Siz de bu modelle aşağıdaki gibi bir kombin yapabilirsiniz. Bakalım beğenecek misiniz?

renkli yeşil trençkot trend tips of joy 4

Yukarıdan tercih edeceğiniz herhangi bir model ile stil sahibi görünmeniz garanti. Farklı sezon trendlerini bu ürünlerle buluşturma vakti! İnan bana bu havalarda bu ürünlerin yerini tutan başka hiçbir şey yok.

Trendleri takip etmeye devam etmek istiyorsanız, sizin için başka bir yazım daha var! Hemen tık tık!

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir