Gaz Sorunu Olan Bebeğimle Nasıl Başa Çıkıyorum?

Hayatımın yarısını bebek istemediğim düşüncesi ile geçirdikten sonra, bir buçuk ay önce kendimi bir anda elimle bebekle bulunca afallamam çok normal anlarsınız ki. Dolayısı ile kendime gelmem ve bloguma dönmem biraz geç oldu. Gerçi bir önceki yazımda bana hangi ürünlerin yardımcı olduğunu yazmıştım. (Baya da okunmuş bu arada teşekkür ederim.) Bebekten sonraki blogda ikinci yazım bu. Konumuz ise bebeklerdeki gaz sorunu! Umarım bu yazımdan sonra bu sorunu olan ailelere yardımcı olur yazdıklarım. O zaman bebeğimin gaz sorunu için neler kullandıklarımı burada listeliyorum. Hemen aşağıya göz atmanızı öneririm.

Gaz Sorunları ile Mücadele Vol.1

1- Emzirdikten Sonra Hemen Gaz Çıkarın

Benim minik erkeğim genelde sütünü emdikten sonra göğsümde uyuyakalıyor. Bende kolaylık olduğu için geceleri uyuduktan sonra uyanmasın diye gazını çıkarmadan yatağa koyuyordum. Ancak işte böyle yaparsam çekerim bu gaz sancılarını. Bebeğimin karnı gurul gurul olmaya başladı ve gelsin sancılar… Her gün sabaha karşı gaz sancıları ile uyanmaya başlayınca aklım başıma geldi. Siz siz olun bebeğinizi emzirdikten sonra gazını çıkarmadan uyutmayın.

2- Gaz Çıkarıcı Krem Hayat Kurtarır

Tamany isminde bir ilaç var. Ben kendilerine mucize diyorum. Baktım bebeğimin gazı var, hemen göbeğine nohut kadar bir miktar sıkıp, göbeğine masaj yapa yapa yediriyorum. Ellerinizi birbirine sürtüp o ısı ile sürerseniz daha da etkili oluyor. (Tecrübeyle sabit.) Bu kremi sürdükten kısa bir süre sonra popodan gelen minik ya da büyük pıtırtıları duymaya başlayacaksınız. Bana eşimin ablası verdi, ancak eczanelerde de vardır diye düşünüyorum. Altta resmini görebilirsiniz.

tamany gaz giderici ilaç krem tips of joy bebek

3- Kiraz Çekirdekleri ile Gelen Rahatlama

Söylüyorlardı da olacağına pek inanmamıştım taa ki kullanana dek. Kesinlikle almanız gereken ve hatta yenidoğan ihtiyaç listenizde de olması gereken bir ürün. Kemerleri ile satılan bu kiraz çekirdeklerini 1 dakika kadar mikrodalga fırında ısıtıyorsunuz. Kemerin içerisine koyup, bebişinizin karnına bağlıyorsunuz. Sonuç muhteşem bir gaz atımı ve ardından gelen rahat bir uyku. Bu da tecrübeyle sabittir. Ben Ebebek’ten almıştım ve çok memnunum. Linkini de buraya bırakıyorum. göz atabilirsiniz.

ebebek tips of joy kiraz çekirdekli gaz giderici

Bu yazımı beğendiyseniz yenidoğan bebeklerin ihtiyaç listesini anlattığım yazımı da sevebilirsiniz. Okumak için hemen tıklayın!

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir