Gucci Sonbahar / Kış 2018 Defilesi ile Beynimize Kazındı

Milano Moda Haftası’nın başladığı şu günlerde ünlü markalar yeni koleksiyonlarını görücüye çıkarmaya başladı. Yüksek ritimli moda dolu günlerde beynime kazınan bir marka var ki; o da fazlasıyla ilginç bir şova imza atan Gucci tabii ki. Şov diyorum çünkü artık gerçekten koleksiyonların, oluşum hikayelerinden kaynaklı olarak defileden çok gerçek bir şov tadında olduğunu düşünenlerdenim.

Her Şey İlginç Bir Davetiye ile Başladı…

Her şey aslında defilenin yapılacağı güne kadar geri sayım yapan dijital bir davetiye ile başladı. Markanın kreatif direktörü Alessandro Michele 21 Şubat’ta yapılan defile için plastik poşette yer alan turuncu renkli bir dijital saat hazırladı. Davetiyenin önünde ise “Parental Advisory, Explicit Content,” (Ebeveynlere Uyarı, Sakınncalı İçerik) gibi bir cümle yazıyordu. Herkes bunun nasıl bir defile ile taçlanacağını düşünürken işte o gün geldi çattı ve karşınızda Gucci Sonbahar / Kış 2018 koleksiyonu…

Gucci Defile Davetiyesi tips of joy

Hastane Odasından Gucci Defilesine…

Bu kadar yaratıcı bir davetiyeden sonra Alessandro Michele’den ‘normal’ bir defile sunumu beklemiyordum. Ancak markanın görselleri sosyal medyaya düşmeye başladığında bu kadar değişik bir şov beklemediğimi de kabul etmeliyim. Podyum bir hastane ve mankenler ise yarı insan yarı robot yani tam bir Gucci Cyborg‘ları.

milano moda haftası gucci tips of joy
Görsel: Harper’s Bazaar

Modelleri insan üstü bir varlık olarak tanımlayan Michele, koleksiyonunda teknolojinin gücünden yararlandığının da altını çiziyor. Tasarımların oluşumunda ise Donna Haraway’in “Cyborg Manifestosu”’ndan etkilendiğini belirtiyor. Koleksiyonda cinsiyetsiz tasarımlar göze çarparken, hem feminen hem maskülen, normal ve sıradışı hep bir arada kullanılmış. Yeni sezonda logoların üstünlüğü olacak. Gucci’de bu trende uyan markalardan sadece biri. Bunların dışında kadife elbiseler, parlak kumaşlı blazer ceketler ve ekoseler de koleksiyonda dikkatleri çeken detaylardan.

milano moda haftası gucci defile tips of joy 1milano moda haftası gucci defile tips of joy 2milano moda haftası gucci defile tips of joy 4milano moda haftası gucci defile tips of joy 3

Eğer tüm defileyi izlemek ve koleksiyonu incelemek isterseniz bu linke tıklayarak Gucci’nin sihrine siz de şahit olabilirsiniz.

Peki siz bu koleksiyon hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorum kısmına koleksiyon hakkında düşüncelerinizi yazabilirseniz çok sevinirim. Ayrıca havalar hiç de kış gibi değil ve soğumaya da niyeti yok gibi. Dolayısı ile bu yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir