Vanilin Chocolate ile Çikolataya Doyacaksınız

Bu aralar nedense canım fazlasıyla tatlı çekiyor. Hamileliğimde bu kadar istememiştim çikolata ya da tatlı gibi şeyler! Çikolata ve tatlıya aşık biri olarak ise yeni yerler keşfetmek benim için hobi gibi bir şey oldu. Özellikle annemle ki kendisi de bir tatlı aşığı, sürekli yeni yerler bulup birlikte denemeye gideriz. Son olarak keşfettiğimiz yer ise Kuzguncuk’da bulunan Vanilin Chocolate!

Kuzguncuk’u oldum olası çok sevmişimdir. Minik minik cafe’ler, esnaf lokantaları, dar sokakları ve güzelim evleri… Tatlı krizimin de coşmasıyla internette keşfettiğim Vanilin Chocolate bu semtte olunca hemen annem-babam ve bebişimle yola çıktık.

vanilin chocolate kuzguncuk çikolata tips of joy 2

Vanilin Chocolate ile Enfes Tatlar

Sosyal medyalarını incelediğimde çok güzel bir hesapla karşılaştım. Özellikle rengarenk çikolataları dikkatimi çekti. Sırf onları denemek için bile İstanbul’un bir ucundan buraya gelinebilir. Bu kadar net konuşuyorum. Pişman olmazsınız gerçekten! Karşılama çok güzeldi. Tüm çalışanlar fazlasıyla güler yüzlü ve yardımseverler. Dükkana girdiğinizde sizi bir çikolata şöleni karşılıyor. Kavunlu, şeftalili, portakallı ve hindistancevizli olanlar favorim. Ama tabii birçok çeşit var. Siz başka tatları da keşfetmelisiniz bence.  🙂 Sadece çikolata da yok ayrıca; birçok kahve çeşidi ve tatlı çeşidi mevcut. Tiramisu da oldukça başarılıydı mesela. (Evet ondan da yedik!)

vanilin chocolate kuzguncuk çikolata tips of joy

Siz de yeni bir yer keşfetmek ya da yeni tatlar denemek isterseniz Vanilin Chocolate kesinlikle doğru bir karar olacak. Havalar da çok soğumadan gitmenizde fayda var. Dışarıda etrafı seyrederek oturmak ve yeni bir şeyler denemek fazlasıyla keyifli. Instagram sayfalarından onları takip edebilirsiniz.

Öyleyse şimdiden size afiyet olsun, çikolataları deneyip deneyip beni hatırlarsınız umarım…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir