Yenidoğan Bebek Alışverişi Nasıl Yapılır?

yenidoğan bebek alışverişi

Bu başlığı ilk gördüğümde benim için hiçbir anlam ifade etmiyordu. Daha sonra BebeCruz.com ‘da editör olarak çalışmaya başlayınca ve en yakın arkadaşım bir bebek sahibi olunca, bu konulara da ilgi duymaya başladım. Zoraki olan bu ilgim hamile kalınca bir gereksinim oldu. Ve böylece kafamda hep bir soru dolanmaya başladı: ‘Yenidoğan alışverişi nasıl yapılır?’

Yenidoğan Alışverişi Sanıldığı Kadar Zor Değil

Tüm anne adayları olarak bu alışverişi kafamızda fazlasıyla büyüttüğümüz gibi bir gerçek var, bunu kabul edelim lütfen. Çünkü pazarda o kadar çok ürün ve çeşit var ki, kafamız karışmasa şaşarım. Bu yüzden bebeklerle ilgili bir şirkette çalıştığım için bu işin artısını gördüm ve fazla kafa karışıklığı yaşamadım. Dolayısı ile en kolay şekilde size, bir yenidoğan alışverişinde en gerekli şeyler neyse onu anlatmaya çalışacağım. Umarım tüm anne adayları için bir rehber niteliğinde olur bu yazı…

O halde başlıyorum, hazır mısınız?

En Önemliler: Zıbın ve Body

Gerçekten de en önemli iki şey zıbın ve body. Çünkü yeni doğmuş bebeğiniz, bu kıyafetlerden başka hiçbir şey giymeyecek uzun bir süre. Tabii ki mevsime göre hırkası ya da çorabı gibi kıyafetleri ekleyip çıkarabilirsiniz. Ama dediğim gibi bolca beyaz zıbın ve body almaya bakın. Uyurken olsun, sizinle beraber gezmedeyken olsun uzun bir süre bu kıyafetler sizin kurtarıcınız olacak. Ben bu kıyafetleri Ebebek ve H&M mağazalarından almayı tercih ettim Siz de bakmak isterseniz aşağıdaki linke hemen tıklayabilirsiniz.

Ebebek body seçenekleri için tıklayın!

H&M yenidoğan bebek kıyafet seçenekleri için tıklayın!

 

Yenidoğan Bebek Bezi

Bir diğer hayati önem taşıyan şey ise bebek bezleri! O kadar fazla alacağız ki muhtemelen bizi batıracak bu bezler. Bebek bezleri de kiloya göre değişiyor. Ben şahsen bebeğimin kilosuna uygun olarak yenidoğan almadım. Bir büyük beden aldım ancak siz de bebeğinizin karnınızdaki durumuna ve kilosuna göre bebek bezlerinizin kategorisini tercih edebilirsiniz. Benim marka olarak tercihim Prima Premium Care oldu. Çünkü kime sorduysam daha doğrusu hangi tecrübeli anneye sorduysam herkes bu markayı tavsiye etti. Ben de biraz depoladım. Ancak yine de fazla almamak lazım, bazen bebekler beklenen kilonun %10 üzerinde ya da altında doğabiliyorlar.

Prima markasını keşfetmek için hemen tıklayın! Bu arada çok güzel bir yarışma da var sayfalarında.

 

yenidoğan bebek alışverişi nasıl yapılır tipsofjoy

 

Annelerin Kurtarıcısı: Park Yatak

Şimdiden hazır olun, yenidoğan bebekleriniz ilk 5-6 ay kendi odalarında değil, sizin yanınızda park yataklarında uyuyacaklar. Bazen bu süre biraz uzayabiliyormuş! Hazırlıklı olmakta fayda var. 🙂 Dolayısı ile park yatağı çok iyi seçmelisiniz. Ben Joie markasını tercih ettim. Henüz bebeğim doğmadığı için kullanamadık ama tesadüf başka arkadaşlarımda da bu markadan varmış ve çok memnunlarmış. Heyecanla bekliyoruz bakalım!

Ebebek’deki Joie park yatak seçenekleri için hemen tıklayın!

 

Islak Mendil

Yenidoğan bebeğiniz için diğer bir önemli ihtiyaç ise ıslak mendiller. Bebeklerinizin popişlerini, ellerini hep bu ıslak mendillerle temizleyeceksiniz. Çokça depolamanızda fayda var. Uni Baby yenidoğan ıslak mendillerini tercih edebilirsiniz.

 

Puset

Eveeet… Geldik en önemli konuya. Puset yeni doğmuş bir bebeğin en önemli ihtiyacı. Doğduğu andan itibaren hastaneden çıkarken onu kullanacaksınız. Dolayısı ile yenidoğandan itibaren kullanılan pusetleri tercih edin. Ben Inglesine modeli aldım, çok da uygun bir fiyata aldım çok güzel bir kampanya vardı bizim aldığımız zamanda. Bu yüzden bebek markalarının kampanyalarını takip etmeniz çok önemli. Birçok markanın aplikasyonunu indirirseniz, indirimlerden de anında faydalanabilirsiniz. İşte bizim bebeğimiz için tercih ettiğimiz puset: Hemen tıklayın!

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir